Nový trend se blíží….hubněte o Vánocích bez stresu!

Léto je za námi a nás přepadlo podzimní období naplněné pochmurností, nemocí a blížícími se Vánocemi. Již za tři neděle nás čekají svátky klidu a míru a naše svědomí se začíná obávat blížících se svátečních večeří. Hromady cukroví, které velice rychle zahladí stopy po pracně vysportovaném bříšku v létě.  Abychom se nemuseli stresovat, prožili svátky v pohodě s klidným svědomím a vědomím, je třeba si uvědomit, že nesmíme hledat jen negativní stránku věci, ale i tu pozitivní.

jkzjk

Charles Rasteebraug z Virginie se rozhodl pomoci svojí dceři Raachel, která po několika letech bojování  dostala na její vysněnou váhu 63 Kg ze 180 Kg. Gratulujeme k úspěchu, ale pořád je zde otázka. Jakým způsobem si váhu udržet a neskončit u obávaného JOJO-efektu?

 

Charles navrhl pro svoji dceru neobvyklou formu diety zvanou „sváteční“, protože ji nelze dlouhodobě aplikovat, avšak během svátků přijde vhod. Metoda cukru a biče je sice staršího rázu, zato však má své úspěchy i dnes. Raachelnin jídelníček si představme jako pizzu, rozdělenou na osminky, 1/8 je ovoce, 2/8 zelenina, 3/8 pečivo, 4/8 mléčné výrobky, 5/8 luštěniny, 6/8 veganfriendly food, 7/8 ryby a 8/8 pochutiny.

Matematickou formou, si lze Vaši dietu stejně jako Raachel propočítat. Daný součet, musí vždy dát 8. To znamená v pondělí zeleninu, pečivo, mléčné výrobky a ovoce (4+1+3=8), úterý zelenina, veganfriendlyfood (2+6=8) atd. Jakmile se Vám podaří udržet si první týden číslo 8, příští týden se objem jídla zdvojnásobí. Každý druhý den na číslo 18 a lze si tak dopřát i pochutiny. Například pochutiny, ryby, ovoce a zelenina (8+7+1+2=18) a v tomto duchu si propočítáváme Rasteebraugovu metodu po dobu dvou svátků a lze si dopřát i pochutiny bez výčitek a poté je vhodné vrátit se k běžnému režimu stravování a udržet si svoji váhu i několik dalších měsíců či let!

kvkugilku

loading...

Facebook Comments